20 февруари 2018 | Кафе пауза

Кои се најдобрите и најлошите карактеристики на Овните?

На крајот прочитајте и кој хороскопски знак е идеален партнер за Овните...

Што значи да се биде човек без влакна на јазикот?

Директните луѓе се најискрените личности кои некогаш ќе ги запознаете.

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Во 2011 година Џон почнал да прави неверојатни фото-манипулации во кои главните улоги, секако, им припаднале на неговите деца.

20 фотографии што морате да ги погледнете два пати за да сфатите што се случува на нив

Дали некогаш сте виделе мачка со автоматско оружје? Сега ќе го направите тоа!

Прочитајте го ова ако се чувствувате како „ѓубре“

Сосема е во ред да не сакате да се насмеете денес...

Одберете круна и дознајте една скриена тајна за вашиот живот

Секоја од овие пет круни има подлабока смисла и може да ви каже нешто за вашите скриени моќи.

6 знаци дека премногу спиете

Иако најчесто се зборува за недоволно спиење, и спиењето премногу може да биде сериозен проблем.

17 едноставни начини да бидете подобар сопруг и да го подобрите вашиот брак

Нема упатство за тоа како да бидете маж, ниту пак за тоа како да бидете добар сопруг. Па, што е потребно за да бидете добар сопруг и да имате среќен брак?

25 бизарни работи во вселената што не можат да бидат објаснети

Иако човештвото ги гледа ѕвездите уште од древни времиња, дури неодамна успеавме да направиме некој чекор напред во разбирањето на вселената.

Што им е заедничко на луѓето кои живеат подолги и поздрави животи?

Луѓето денес живеат подолго од кога било во историјата на човештвото. Сепак, додека животниот век е продолжен, не значи дека квалитетот на животот го седи овој тренд.

Научниците побиле 12 заблуди за ракот

Националниот институт за рак разгледувал неколку факти поврзани за ракот и се фокусирал на најчестите недоразбирања.
12