фотографирање | Кафе пауза - Part 4

Тоалет со стаклени ѕидови преку кои може да ве види цел свет

Кога гостите во ексклузивниот њујоршки хотел „Standard“ во Менхетен ќе го посетат тоалетот во клубот „Boom Boom Room“, ги пречекува прекрасен поглед кон градот, низ стаклените прозорци од таван до под.

Петмина пријатели се фотографираат на секои 5 години во една иста поза

Првата фотографија ја направиле во 1982 година, кога биле 19-годишни момци. Доследни на ветувањето останале цели 30 години.
Датум: 30 јул 2012
, Автор:

Жешките точки и датуми на фотографирање во 2011

Кое е најпопуларното време за фотографирање во годината? Ве интересира ли колку фотографии се прават на конкретни локации во светот, во конкретни денови? Кое се тие магични сцени што многумина сакаат да ги уловат?
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

7 идеи за планирање новогодишна забава во последен момент

Полагам до 30-ти, работам и на 31-ви, можам да се одморам само 2 дена и после почнувам пак со учење/работа...
Датум: 28 дек 2011
, Автор:

Пет совети кои ќе ве направат подобри фотографи

За време на празниците, голем дел од вас ќе посегнат по фотоапаратите за да овековечат некој момент со пријателите, партнерите, семејствата или роднините. Еве како да избегнете лоша фотографија...
Датум: 27 дек 2011
, Автор:

За што најмногу се користат паметните телефони?

Кои нивни карактеристики се најмногу користени? Овој иконографик, направен од „Татанго“, компанија за СМС-маркетинг, покажува дека...

7 совети за да изгледате повитки на фотографиите

Најважно од сè е да знаете како да го изманипулирате фотоапаратот, поставувајќи се под добар агол и со добра положба на телото.

Обама во студентските години

Во 1980 година, сегашниот претседател на Америка, Барак Обама, бил студент на Occidental College во Лос Анџелес. Тогаш, му пристапила една девојка по име Лиса Џек и го прашала дали сака да и позира за неколку црно-бели фотографии...

Мода низ фотографиите на Дејвид Eрбанки

Роден во 1994 година, Дејвид Ербанки го купил својот прв фотоапарат во 2007 и почнал да експериментира фотографирајќи кукли. Но, кога веќе дошол во средно школо, сфатил дека сака сериозно да се занимава со фотографирање на човечки субјекти.
Датум: 17 дек 2010
, Автор:

Како да го избегнете тресењето на фотоапаратот?

Дури и најдобрите фотографи немаат идеално стабилни раце. Еве неколку совети со кои ќе го намалите ефектот од тресењето на фотоапаратот...
Датум: 16 ное 2010
, Автор: