Петмина пријатели се фотографираат на секои 5 години во една иста поза

Петмина пријатели се фотографираат на секои 5 години во една иста поза

Каде и да се, петмината пријатели Џон Вардлав, Марк Румер, Далас Барни, Џон Молони и Џон Диксон од Санта Барбара, Калифорнија, секоја петта година се собираат во семејната колиба на Вардлав, на езерото Копко, само за да се фотографираат. Ова е нивна традиција од 1982 година, односно откако случајно ја направиле првата групна фотографија, пред да ја завршат летната дружба на езерото. Тогаш сите имале по 19 години. Но, и после 30 години никој од нив не го прекршил ветувањето. Одат во истата колиба, седат на истата клупа, исто позираат…

Петмина пријатели се фотографираат исто на секои пет години

1982

Петмина пријатели се фотографираат исто на секои пет години

1987

Петмина пријатели се фотографираат исто на секои пет години

1992

Петмина пријатели се фотографираат исто на секои пет години

1997

Петмина пријатели се фотографираат исто на секои пет години

2002

Петмина пријатели се фотографираат исто на секои пет години

2007

Петмина пријатели се фотографираат исто на секои пет години

2012Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар