10 јануари 2012 | Кафе пауза

Јарец и бик – пријателска комбинација

На јарецот му е утешителен фактот дека постои и друга личност на планетава (освен самиот тој) која копнее по богатство во младите години, а во подоцнежните години и по удобен пензионерски живот...

Жешките точки и датуми на фотографирање во 2011

Кое е најпопуларното време за фотографирање во годината? Ве интересира ли колку фотографии се прават на конкретни локации во светот, во конкретни денови? Кое се тие магични сцени што многумина сакаат да ги уловат?
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

Поздравот и првиот впечаток

Начинот на кој се поздравувате може многу да каже за вас, вашиот карактер, вашето однесување, било да станува збор за ракување со вашиот пријател, родител или потенцијален деловен соработник.
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

5 кратки совети за успешен работен ден

Само мали измени во секојдневната работна рутина, може да ве направат попродуктивни и да постигнете многу подобри резултати. Ви нудиме пет куси и едноставни совети, кои ќе ви помогнат да внесете свежина...
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

Нови ТВ серии кои ќе ви го исполнат слободното време во 2012

Ви нудиме 6 нови серии чии премиери ќе бидат во 2012 година и кои ќе ви годат со шолја кафе во секој дел од денот.
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

Интересни факти за устата

Јазикот е единствениот мускул кој е прикачен за телото само со едниот крај.
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

Една недела во Јапонија

Мајк Матас, заедно со својата девојка, во ноември 2011 година поминал една недела во прекрасната Јапонија. За време на нивното патување тие направиле безброј фотографии, па Мајк решил од нив да направи видео.

Заводливи девојки направени од зелка

Артистката Ju Duoqi од Пекинг, Кина изработила заводливи скулптури од полуголи девојки, кои се моделирани според изгледот на познати личности, како Лејди Гага и Мерлин Монро и се целосно изработени од зелка.