Една недела во Јапонија

Една недела во Јапонија

Мајк Матас, заедно со својата девојка, во ноември 2011 година поминал една недела во прекрасната Јапонија. Тие патувале со воз од Кјото до Нара, потоа од таму до Хаконе, а на крајот отпатувале за Токио. Една недела во ЈапонијаЗа време на нивното патување тие направиле безброј фотографии, па Мајк решил од нив да направи видео. Одбрал 4.000 фотографии кои ги сметал за најинтересни и го создал ова интересно видео низ кое е прикажана живописноста, културата и убавините на Јапонија. Уживајте во оваа 3-минутна прошетка.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар