Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

Се сметате себеси за фанови на романтичниот филмски жанр? Ако одговорот е позитивен, тогаш сигурно овој тест ќе биде премногу лесен за вас. Но, внимавајте – ако погрешите во одговорот, ќе мора да го гледате тој филм одново! Подготвени сте за предизвикот?

За кој романтичен филм станува збор?

(1) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

 • Откријте го одговорот

  Пеење на дожд (Singin’ in the Rain)(2) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

За кој романтичен филм станува збор?

(3) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

 • Откријте го одговорот

  Убавицата и ѕверот (Beauty and the Beast)(4) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

За кој романтичен филм станува збор?

(5) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

 • Откријте го одговорот

  Дневникот на Бриџит Џоунс (Bridget Jones’s Diary)(6) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

За кој романтичен филм станува збор?

(7) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

 • Откријте го одговорот

  Титаник (Titanic)(8) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

За кој романтичен филм станува збор?

(9) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

 • Откријте го одговорот

  Милионер од гетото (Slumdog Millionaire)(10) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

За кој романтичен филм станува збор?

(11) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

 • Откријте го одговорот

  Приказна од западната страна (West Side Story)(12) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

За кој романтичен филм станува збор?

(13) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

 • Откријте го одговорот

  Појадок кај Тифани (Breakfast at Tiffany’s)(14) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

За кој романтичен филм станува збор?

(15) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?

 • Откријте го одговорот

  Марли и јас (Marley & Me)(16) Можете ли да погодите за кој романтичен филм станува збор со само 3 емотикони?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар