19 септември 2012 | Кафе пауза

ТВ серија: Костуми (Suits)

ТВ серија за професионалните предизвици и за секојдневната борба да се биде најдобар во она што се работи...
Датум: 19 сеп 2012
, Автор:

Како да го сопрете времето околу вас?

Се чувствувате ли како да ви се потребни повеќе од 24 часа во еден ден?

Колекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините 10 модни заповеди

Оваа колекција на аксесоари содржи сè, од накит, чевли и очила, па дури и прекрасно дизајнирани куфери за патување.
Датум: 19 сеп 2012
, Автор:

Мексиканско ледено кафе

За будење со силен вкус…

Скуби-Ду во улога на дабстеп детектив

Станува збор за дабстеп-ремикс на звуци и сцени од цртаниот, од страна на австралискиот музички продуцент, Ник Берки, ака Диџеј Пого.
Датум: 19 сеп 2012
, Автор:

Светлечки скелети во Лос Анџелес

Ги создава калифорнискиот илустратор Дарен Пирсон, со неверојатна прецизност и трпеливост.
Датум: 19 сеп 2012
, Автор:

Тоалет со стаклени ѕидови преку кои може да ве види цел свет

Кога гостите во ексклузивниот њујоршки хотел „Standard“ во Менхетен ќе го посетат тоалетот во клубот „Boom Boom Room“, ги пречекува прекрасен поглед кон градот, низ стаклените прозорци од таван до под.