Природен овошен енергетски пијалак

Природен коктел кој ќе ве држи будни доколку учите, спремате важен проект за на работа или гледате интересен ТВ пренос до доцните утрински часови

Природен овошен енергетски пијалак

Потребни состојки:
  • 2 јаболка
  • 1 портокал
  • 5 ореви
  • цимет
  • мед
Начин на подготовка:

Портокалот и јаболката убаво исчистете ги од лушпите и од семките и заедно со оревите ставете ги во блендер и убаво измешајте ги. На крај додадете малку цимет и мед по вкус, измешајте уште малку и сипете го пијалакот во чаша. За дополнителна свежина додадете неколку листа мента и коцки мраз.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар