Што никогаш да не му речете на фотограф?

Што никогаш да не му речете на фотограф?

Фотографирањето е тешка и комплексна работа која бара многу талент и знаење, но сепак многу луѓе мислат дека фотографите се семоќни и толку уживаат во чкрапањето на копчето на нивниот фотоапарат што нема потреба секогаш да бараат пари за своите услуги. Мотивиран од ова, италијанскиот дизајнер Лука Масини ја креирал серијата илустрации „Што никогаш да не му речете на фотограф?“ со цел да нè потсети на реалноста зад оваа професија.

01-shto-nikogash-da-ne-mu-rechete-na-fotograf-kafepauza.mk

Па ако сакате да најмите фотограф за некоја прилика или пак се најдете во ситуација да разговарате со фотограф, едноставно одбегнувајте ги овие 15 прашања и коментари.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар