Одлична анимација ни покажува како ги криеме нашите вистински чувства од светот

Одлична анимација ни покажува како ги криеме нашите вистински чувства од светот

„Изглед и реалност“ е кратка приказна составена од страна на Елена Рогова во која сите ние можеме да се пронајдеме. Станува збор за видео во кое соодветно е покажана разликата помеѓу чувствата кои ги покажуваме пред светот и оние вистинските кои ги криеме во нас.

Одлична анимација ни покажува како ги криеме нашите вистински чувства од светот

Изгледа дека како што растеме, така ставаме маска на нашето лице и ги потиснуваме нашите чувства со цел да изгледаме опуштено, силно… И токму поради оваа маска не можеме да уживаме во животот во целост. Погледнете што би се случило доколку ги заборавиме сите оние нешта кои сме ги научиле и едноставно почнеме целосно да го живееме нашиот живот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар