Не плашете се да застанете пред фотоапаратот! Ова се најдобрите пози за фотографирање

Не плашете се да застанете пред фотоапаратот! Ова се најдобрите пози за фотографирање

Овој текст е многу корисен, не само за фотографите, туку и за обичните девојки, кои секогаш сакаат да изгледаат прекрасно на фотографиите. Ова се неколку совети за тоа како да ја нагласите вашата фигура или пак да ги сокриете вашите маани, доколку сметате дека ги имате. Погледнете!

1-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

1. Поглед преку рамена. Многу едноставна и почетна портрет поза.

2-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

2. Не заборавајте на положбата на рацете. Основно правило – никако вкочанети, напнати дланки; рачните зглобови мора да бидат опуштени и флексибилни. Треба да се гледаат само од внатрешната страна.

3-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

3. Одличен ефект може да се создаде и со помош на дијагонала. Исто така, успева и правилото на третини.

4-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

4. Уште една отворена и атрактивна поза – лежење на под. Најдобро е за фотографирање од земја.

5-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

5. Во лежечка положба, додека си играте со рацете или поставени опуштено на земја. Одлична поза за фотографирање помеѓу цвеќиња или на плажа.

6-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

6. Оваа поза е совршена за покажување на идеалната фигура. Одлично за сликање силуети на жива позадина.

7-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

7. Одлична едноставна поза, која изгледа феноменално. Повторно, кога се фотографирате, најдобро е тоа да го правите од нивото на земјата.

8-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

8. Оваа поза одговара за сите девојки и жени со каква било фигура. Може да експериментирате со различни положби на рацете и нозете.

9-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

9. Слатка и разиграна поза. Одговара скоро за секој ентериер – во кревет, на трева, на плажа…

10-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_

10. Убава, лесна поза која ја истакнува убавата градба на телото. Целосен приказ, отворена положба пред фотоапаратот.

11-ne-plashete-se-da-zastanete-pred-fotoaparatot-ova-se-najdobrite-pozi-za-fotografiranje-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар