10 креативни пози за првиот албум со фотографии на бебето

10 креативни пози за првиот албум со фотографии на бебето

Денес не ви треба долгогодишно искуство во сликарство или фотографија, но ви требаат малку фантазија и мобилен телефон или фотоапарат и ќе добиете прекрасни фотографии од вашето бебе што ќе можете да ги споделите со другите или да ги задржите за себеси. Погледнете ги овие 10 интересни пози за првиот албум со фотографии на вашето бебе.

1. Табла со име

Ова е многу лесно за фотографирање. Можете да користите обична табла и да го напишете името на вашето дете на неа.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Fred & Robin (@fredandrobin)

2. Информации за бебето

Обично кога ќе се роди бебето, првото нешто што прашуваат, освен дали сè е во ред со него и мајката, се податоците – должина, тежина и слично. Сега, можете да одговорите на сето тоа со една фотографија што ќе ги содржи сите потребни информации.

3. Поза жаба

Оваа поза е многу популарна кога зборуваме за фотографии на новороденче. Постојат многу начини на кои може да се изврши, но тоа најчесто се прави со одржување на нозете на бебето до неговото тело додека рацете се под брадата.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Celeste (@lilmetete)

4. Проѕевање

Малите бебиња се неодоливи кога се проѕеваат и зошто да не го фатите токму тоа со вашиот фотоапарат?

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Cute Baby (@cutee.babiesss)

5. Фотографии „Milestone“

Фотографиите „Milestone“ се однесуваат на фотографии што покажуваат одредени периоди од животот на детето. Во првите месеци, тоа најчесто се прави кога детето ќе го достигне новиот месец, а подоцна обично станува збор за родендени или мерења на висината.

6. Кошница

Ова е исто така една од најчестите пози и фотографии што можете да ги видите кога станува збор за бебиња.

7. Огледало

Првиот пат кога ќе го видат својот одраз во огледало, тоа може да биде многу интересна ситуација, па зошто да не го искористите тоа и да направите фотографија што подоцна ќе ја погледнете со вашето малечко и ќе се сетите на тој момент.

8. Мечиња

Вашето малечко сигурно има многу играчки и бидејќи не можете да играте со сите одеднаш, зошто да не ги користите за фотографирање?

9. Готвач

Ако ви треба помошник во кујната од кој можеби нема да можете да зготвите како што треба, но ќе се забавувате одлично – пробајте ја оваа поза!

10. Лежалка

Ова е исто така една од класичните фотографии кога станува збор за бебиња, а можете да ја пробате и вие! Сè што ви треба е мала, симпатична лежалка и вашето бебе што внимателно ќе го ставите во неа.

Прочитајте и кои производи за бебиња дефинитивно нема да ви бидат потребни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар