04 декември 2020 | Кафе пауза

Кој вели дека јогата е здодевна? Овие 10 пози се одлични и за секс

Вежбањето јога носи многу здравствени придобивки, а според неодамнешните студии, една од нив е и подобрувањето на сексуалниот живот.

Зима во бело од глава до пети: Модни комбинации што им пркосат на стереотипите

Белата е подеднакво застапена и во спортските и во поопуштените варијанти, но исто така и во деловните и во елегантните комбинации на дамите кои ги диктираат модните трендови.

Рецепт на денот: Топло чоколадо со рум

Овој рецепт за топло чоколадо со рум е совршен пијалак за да се загреете во студените зимски денови!

Анимиран филм што ќе ве потсети кои се вистинските вредности на Божиќ

И покрај фактот дека градовите се прилично празни и не ја чувствуваме празничната возбуда, тука се божиќните филмови да ни помогнат со тоа!

10 сложувалки што можат да ги решат само генијалците со остар вид

Обидете се да го пронајдете парчето што недостасува за да докажете дека имате импресивни вештини за набљудување.

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Мора да признаете дека има нешто особено волшебно во гледањето снегулки додека седите завиткани во ќебе покрај вашиот прозорец, нели?

Морничави племенски ритуали за кои не знаевте дека постојат

Децата од племето Тори кои не живеат до шест месеци се сметаат за свети, а по смртта, ги завиткуваат во лисја и ги закопуваат во дупките на дрвјата, симболизирајќи го враќањето на детето во матката на мајката.

7 работи што не сте ги знаеле за седиштето на Apple

Стив Џобс беше детално вклучен во изборот на дизајнот на зградата и материјалите што ќе се користат во него, но не го доживеа поставувањето на темелот.

Исхрана која ги решава сите проблеми со варењето на храната

Проблемите со варењето на храната ќе исчезнат кога во менито ќе вклучите храна што го промовира растот на добрите цревни бактерии.

5 знаци што покажуваат дека луѓето започнале да еволуираат прилично брзо

Почнувајќи од очите, па сè до коските на нозете, луѓето почнаа да се развиваат многу побрзо отколку што очекуваа научниците.