Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Ако не сте го виделе тоа со свои очи, веројатно денес некаде сте наишле на информации дека врне снег. Зимата е пред самиот агол, декември започна, Божиќ се приближува и воопшто не е невообичаено што како гости пристигнаа бели снегулки.

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Љубителите на снегот веќе можат да ја искористат можноста овие денови да ги направат своите први снежни луѓе оваа зима, но и оние кои малку помалку го сакаат снегот, можат да уживаат во него. А, таму каде што снегот уште не дошол, можеме само да почекаме, но да уживаме во снежните фотографии кои кружат низ социјалните мрежи.

Мора да признаете дека има нешто особено волшебно во гледањето снегулки додека седите завиткани во ќебе покрај вашиот прозорец, нели? Замислете сега дека тој прозорец е дел од некоја колиба опкружена идилична околина…

Додека сонувате да одите на такво место, на овие фотографии може да погледнете во планинарска колиба чиј ентериер е богат со дрва, а од кој погледот е кон прекрасните планини. Лесно е да се замисли како ги минуваме студените зимски денови таму додека гори оган во огништето, а грееното вино ги загрева нашите раце.

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Прекрасна колиба од која би сакале да ги гледаме првите снегулки

Погледнете ги овие божиќни венци и украси кои ќе ве инспирираат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Остави коментар