Зима во бело од глава до пети: Модни комбинации што им пркосат на стереотипите

Зима во бело од глава до пети: Модни комбинации што им пркосат на стереотипите

Белата боја обично се поврзува со убаво време, но не мора да биде така, барем не оваа зима. Инфлуенсерките докажаа дека белата боја може да се носи во зимските месеци и да се комбинира со речиси секое парче облека. Инстаграм е преплавен со модни комбинации кои ја форсираат белата боја речиси од глава до пети – од палта, џемпери, панталони и додатоци, па сè до чизми во оваа боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lorna Luxe & Samuel Thomas (@streetstyleluxe)

Белата е подеднакво застапена и во спортските и во поопуштените варијанти, но исто така и во деловните и во елегантните комбинации на дамите кои ги диктираат модните трендови.

Можеби белата боја не е практична за носење во текот на зимските месеци, но изгледа навистина убаво и свежо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gitta Banko (@gittabanko)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gitta Banko (@gittabanko)

Погледнете кои бои на лак за нокти ќе бидат во тренд оваа зима.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар