17 септември 2014 | Кафе пауза

Трендови за есен/зима 2014-2015: Кои бои најмногу ќе се носат оваа сезона?

Ако погледнеме во колекциите на дизајнерите, скоро целиот круг на бои е застапен оваа сезона, не исклучувајќи ги секогаш присутните – белата и црната.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Книга: „1Q84“ – Харуки Мураками (3)

Последниот дел од возбудливата трилогија за потрагата по љубов помеѓу два света...

Слаткарница за чевли: Место каде потпетиците изгледаат доволно добро за да ги јадете

Со љубов и за чевли и за слатки, пекарката Крис Кембел знаела дека мора да постои начин да ги искомбинира двете нешта.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Кои хороскопски знаци ви одговараат за врска, а кои за авантура?

Знаете ли со кого треба да склопите брак, а кој е добар кандидат само за кратка авантура? Накратко, еве со кого најубаво ќе ви биде да одите на долги, а со кого на кратки патеки...
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Работи кои денешните деца никогаш нема да ги разберат

Денешните деца, благодарение на технологијата, се многу поштедени од разни секојдневни маки, но факт е дека за некои работи никогаш нема ни да дознаат.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Кога ќе пораснам ќе бидам…

Паметите ли што сте сакале да станете кога ќе пораснете?

Како да се ослободите од испуканите врвови, еднаш засекогаш?

Секој пат кога ќе отидете на фризер, вашата фризерка ги отстранува испуканите врвови, и тоа повторно ве враќа на истата должина од претходно, па сонот за долги прамени кои паѓаат на вашиот грб и гради одново станува далечен.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Фото диета: Како да изгубите 10 кг за 15 минути?

Фотографиите од левата страна се фотографирани 15 минути пред оние на десната. Која е нејзината тајна?
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

7 причини зошто есента е најдобро време за промени

Пробајте оваа есен, наместо да му се муртите на тмурното време, да се загреете за вистински промени во својот живот.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Совети од градинарскиот центар Фоја: Каменот како елемент во градината

Може да се користи за изградба на најразлични објекти (алпиниуми, патеки, потпорни ѕидови и сл.) или како декорација во градината.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор: