Кога ќе пораснам ќе бидам…

Паметите ли што сте сакале да станете кога ќе пораснете? Пред да почне да го работи тоа што сакаат неговите родители или околината, или пред да почне да се грижи дали ќе најде работа и за каква плата, секое дете сонува да влезе во определена улога кога ќе порасне избирајќи ја според возбудата која таа му ја носи. Ова се петнаесетте најчести нивни желби.

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Астронаут

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Музичар

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Актер/ка

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Балерина

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Професор

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Пожарникар

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Полицаец

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Писател

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Детектив

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Фудбалер (или каков било спортист)

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Ветеринар

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Научник

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Пилот

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Адвокат

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Лекар
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. seka Reply

    i stanav toa sto sakav da bidam kako dete i sega posakuvam da bidam drugo nesto porelaksirano

Остави коментар