Големиот Попа – булдогот кој е тажен, бидејќи не може да си игра надвор со децата

Поп е исклучително социјално куче кое сака да се дружи со деца, возрасни како и со други кучиња, па седењето дома и социјалното дистанцирање му се голем предизвик.

Приказната зад оваа фотографија ќе ви го скрши срцето

Во најмала рака, оваа фотографија е срцепарателна...

Запознајте го најтажното кученце на светот

Ако некогаш сте се обиделе да си замислите булдог со веѓи, тогаш нема да можете да престанете да ги гледате фотографиите од ова куче!

Запознајте ја Луху: Најтажното маче во светот што ќе ви го скрши срцето

Луху се издвојува од останатите мачки благодарение на нејзините неверојатно тажни очиња.

10 прекрасни филмови на кои плачат и мажите

Дури и мажите можат да пуштат некоја солза додека гледаат некој филм.

Ова маче седи стуткано покрај ајпад. Причината ќе ви ги насолзи очите.

Вообичаено кога ќе помислиме кучиња и мачки не ги поврзуваме со пријателство. Но, оваа приказна ќе ви покаже поразлична димензија за односот помеѓу кучето Чарли и мачката Скаут.
Датум: 23 јул 2015

Запознајте ја Луху, најтажната мачка на Интернет

Зарем не ви доаѓа да направите сè за неа, само за да се обидете да ја насмеете?

Дознала дека наскоро ќе умре и започнала да го подготвува семејството за животот по нејзината смрт

Наместо да заглави во самосожалување, таа својата љубов кон нив ја преточила во подготвување за животот кој ќе продолжи кога неа веќе ќе ја нема.

Тажна венчавка со многу солзи: Кажал „да“, а потоа починал

Роуден Гоу починал само 10 часа откако пред свештеникот ѝ кажал да на својата идна сопруга Лејзел.
Датум: 25 јун 2014
, Автор:

Девојчето кое светот ќе го помни по трогателното писмо кое го напиша за себеси од иднината пред да умре

Тејлор Смит ненадејно починала, оставајќи зад себе писмо кое ќе стане голема утеха за нејзините родители...
12