Моќна техника од руски психолог: Ако некој започне кавга, еве како да ја избегнете

Познатиот руски психолог Александар Свијаш објаснува како да постапите ако вашиот партнер, пријател, колега, шеф или сосед започне кавга со вас, а вие сакате да ја избегнете.
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Супер трик: Фризура која ќе направи косата да ви изгледа подолга

Не се работи за никакви надградби, туку за едноставен фризерски трик со кој можете да постигнете ефект на долга коса.
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Затегнете го секој дел од нозете: Едноставна вежба за внатрешниот дел од бутовите

Дури и на жените кои редовно вежбаат им се случува да заборават да се посветат на некои делови од телото...
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Највосхитувачките карактеристики кои можете да ги украдете од секој хороскопски знак

Влијанието на ѕвездите се одразува на нашите однесувања и на нашата личност, па еве што е она што другите можат да го „позајмат“ од секој од нас.
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Секојдневните проблеми на една бремена жена

25 слики кои нè засмеваат, но и реално ни ги прикажуваат секојдневните проблеми на бремените жени...
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Оваа мајка прави перики за девојчиња болни од рак со кои тие изгледаат како принцези од Дизни

Откако нејзината 2-годишна ќерка била дијагностицирана со лимфома, оваа грижлива мајка решила да воведе малку магија во нејзиниот живот.

Што се случува со умот и телото кога одеднаш ќе останете без секс?

Дали сте знаеле дека ненадејното отсуство на сексот може да влијае врз вашето здравје?

8 проблеми кои можат да ги разберат само оние парови кои делат ист кревет

Премногу е топло кога се гушкате, а премногу е ладно кога сте раздвоени

Најслаткиот поглед: Што сакаат да ви кажат кучињата кога ја навалуваат главата на страна?

Дали и вие се топите кога вашето куче ќе ве погледне со оној неодолив поглед додека ја врти главата на страна?

Жената е како цвет, потребни ѝ се само сончеви зборови: Романтични цитати од Ерих Марија Ремарк

„Жените треба или да се благословуваат и обожаваат, или да се остават. Сè останато е лага.“

5 идеи поради кои ќе ја засакате здравата исхрана

Погледнете ги следниве 5 начини кои ќе ви помогнат да ја засакате онаа исхрана која е добра за вашето тело и ум.