24 јуни 2015 | Кафе пауза

Како изневеруваат хороскопските знаци?

Можете ли да насетите ако вашиот партнер ве изневерува? Дали можеби сте забележале некои знаци кои укажуваат на тоа дека ве изневерува?

Зошто не е добро да спиете на стомак?

Спиењето на стомак на многумина им е омилена положба, но тоа носи низа здравствени и естетски ризици.

Кондоми кои ја менуваат бојата кога се во допир со инфекции

Група научници од академијата „Исак Њутн“ во Есекс, Источна Англија, измислиле презервативи кои ја менуваат бојата кога ќе дојдат во контакт со сексуално преносливи инфекции.

Направете сами: Водени боички за цртање на тротоар

Вашите деца ќе го обожаваат од почеток до крај овој забавен и едноставен туторијал за водени боички.

18 нешта кои треба да ги знаете доколку патувате во една од овие држави

за да ги избегнете непријатните ситуации, погледнете ги следниве 18 правила на однесување...

Фрико чипс од кашкавал: Одлична закуска од само една состојка

Брза, вкусна и лесна закуска готова за само неколку минути...

7 причини зошто е добро да ви се распадне животот

Сите сме имале периоди во животот кога сѐ што можело да тргне наопаку, тргнало. Но, тие моменти на очај, тага, депресија и што уште не, всушност можат да бидат многу корисни за нас. Еве како.

Одлични заеднички тетоважи за најдобрите пријатели

Погледнете дел од најкреативните тетоважи кои можеби ќе ве инспирираат и вие да го направите истото...

Жени ширум светот протестираат против срамењето од користење шминка

Видеото „Моќта на шминката“ покрена вистинска револуција.

5 совети кои ќе ве спасат од бјути катастрофа во текот на работниот ден

Седите неколку часа на канцелариското столче и по некое време одите во тоалет. Таму, што да видите... вашата шминка растопена, лицето изморено и безживотно. Време е да го средите хаосот.

Запознајте ја Луху, најтажната мачка на Интернет

Зарем не ви доаѓа да направите сè за неа, само за да се обидете да ја насмеете?

Хранливи состојки за уште похранливо смуди

Смудито е еден од најпопуларните пијалаци на денешницта за што придонесе неговиот хранлив состав. Ако сакате да го направите хранливото смуди уште похранливо започнете да ги користите овие состојки.
12