Запознајте ја Луху: Најтажното маче во светот што ќе ви го скрши срцето

Запознајте ја Луху: Најтажното маче во светот што ќе ви го скрши срцето

Ако размислите подобро, ќе сфатите дека животот на мачките е навистина убав. Тие спијат по цел ден, се галат кога сакаат, јадат без пари и не мора да плаќаат сметки. Меѓутоа, некои мачиња не се задоволни од нивниот лесен живот.

Запознајте ја Луху: Најтажното маче во светот што ќе ви го скрши срцето

Запознајте ја Луху: Најтажното маче во светот што ќе ви го скрши срцето

Земете ја Луху за пример! Слободно можеме да кажеме дека таа е најтажната мачка во светот. Живее во Пекинг, со мајка ѝ Меги Лиу и многуте нејзини браќа и сестри.

Запознајте ја Луху: Најтажното маче во светот што ќе ви го скрши срцето

Запознајте ја Луху: Најтажното маче во светот што ќе ви го скрши срцето

Сепак, Луху се издвојува од останатите мачки благодарение на нејзините неверојатно тажни очиња. Иако таа изгледа несреќно, не можеме да го побиеме фактот дека им носи среќа на дури 135 илјади следбеници на Инстаграм кои го обожуваат нејзиниот жалосен поглед.

Запознајте ја Луху: Најтажното маче во светот што ќе ви го скрши срцето

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар