Жени, не губете време! Еве кој е хороскопскиот знак со најголем „алат“

Според книгата „Секстролоија“, постои поврзаност помеѓу хороскопскиот знак и големината на пенисот.
Датум: 14 окт 2015
, Автор:

Како ќе изгледа вашето идно дете?

Современата наука може да предвиди какви физички карактеристики ќе наследи вашето дете од вас.
Датум: 14 окт 2015
, Автор:

Што вели вашата омилена боја на кармин за вас?

Пронајдете ја вашата омилена боја на кармин, онаа која најчесто ја користите и погледнете што таа вели за вашиот карактер.

3 прашања кои мора да си ги поставите пред да ставите крај на вашата врска

Не постои магична формула или луд трик за пронаоѓање љубовна врска. Тоа е логичка игра која има различни правила за различни луѓе.

За здрава и негувана коса: Бојадисувајте ја косата со кафе!

Ако ја бојадисувате косата, сигурно се соочувате со испукани врвови, безживотен изглед, кршење на влакното и паѓање.

Наука за смеата: 4 начини на кои смеењето води кон подобар живот

Постои една стара изрека која ни кажува дека смеењето е најдобриот лек за сите болести. Тоа не е многу далеку од вистината.

Талентирана млада артистка користи секојдневни објекти за да ги надополни своите илустрации

Погледнете дел од нејзините дела кои нема да можете да престанете да ги гледате токму поради нивниот надреален ефект...