05 април 2018 | Кафе пауза

Отворено писмо до сите жени што сè уште не се откажале од своите соништа

Ве нарекувале наивни, диви и нереалистични. Направиле да се чувствувате како нешто да не е во ред со вас.

Кое од овие бебиња е девојче? Одговорот ќе ви открие нешто интересно за вас

Подготвени? Погледнете ги овие слатки бебиња и пробајте да го најдете девојчето меѓу нив...

Запознајте го најтажното кученце на светот

Ако некогаш сте се обиделе да си замислите булдог со веѓи, тогаш нема да можете да престанете да ги гледате фотографиите од ова куче!

ТВ серија: Сирена (Siren)

Животот во мал град познат како дом на сирени ќе се преврти наопаку откако ќе се појави мистериозна девојка

На кој начин гордоста може да биде нешто позитивно за вас?

Никој не сака фалбаџија, па гордоста може да биде меч со две острици...

Излегување од удобната зона: Најдобриот подарок што можете да си го подарите пред да наполните 25 години

Најдобриот подарок што можете да си го подарите е живот полн со авантура.

Факти што не сте ги знаеле за најдалечните острови ширум светот

Доколку сонувате да заминете на некој далечен остров, сигурно ќе сакате да дознаете нешто повеќе за овие места.

Зошто треба да заборавите на сите планови и да се преселите во градот од соништата?

Кога постојано се замислувате во градот од соништата, без разлика дали сте будни или спиете, добивате чувство како навистина да припаѓате таму.

Најстарaтa јога инструкторкa на светот ја споделува својата тајна за долг и здрав живот

Со своите 99 години, оваа неверојатна жена е инструкторка по јога веќе 75 години.

Што е флуидна интелигенција и зошто оние што ја имаат ретко се разбрани?

Флуидната интелигенција е спротивна на кристализираната интелигенција која претставува формално собирање знаењe.