симпатија | Кафе пауза

Зошто секој хороскоп е „само пријател“ со својата симпатија?

Понекогаш се случува да се заљубите во вашиот пријател или во вашата пријателка, но немате храброст да го признаете тоа затоа што се плашите дека пријателството ќе заврши.

Мисли што ви се мотаат во глава кога вашата симпатија не ви ги возвраќа чувствата

На сите им се случило да ја изгубат главата по дечко кој не е заинтересиран за нив.

10 момци во кои сигурно сте биле потајно вљубени во средно училиште

Сите сме имале скриени симпатии во средно, така што сигурно ќе ја пронајдете вашата меѓу следниве 10.

6 знаци дека му се допаѓате, но е премногу срамежлив за да ви каже

Погледнете ги 6-те главни знаци дека му се допаѓате, но дека нема доволно храброст да ви го каже тоа.

Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

Погледнете ги следниве 17 најлоши нешта кои можат да ви се случат во негова близина...

Креативни начини на кои можете да ја поканите вашата симпатија на состанок

Веќе подолго време ви се допаѓа одредена личност и се прашувате како да ѝ пристапите?

10 знаци дека сте опседнати со вашата „славна“ симпатија

Во вашата фантазија вие сте најсреќниот пар што некогаш постоел, но во реалноста, воопшто не сте се ни запознале. Сите ние имаме „славна“ симпатија, но еве неколку знаци дека некои можеби малку сте ги преминале границите.

23 супер правила за вистинско пријателство

Секогаш почитувајте ги овие правила за вистинските другарки.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

40 луди работи кои ги правиме кога сме затрескани во некого

Во колку работи ќе се пронајдете? Веројатно во сите, ако барем еднаш во животот сте биле силно затрескани.
Датум: 10 апр 2014
, Автор:

7 љубовни врски кои секој сака да ги доживее

Ова се 7 романси кои најчесто ги среќаваме во филмовите и книгите и повеќе или помалку посакуваме да ги доживееме.
Датум: 18 ное 2013
, Автор:

Како да освоите девојка со математичка загатка?

Трикот е многу интересен, а со сигурност ќе ѝ се допаднете...
12