28 септември 2016 | Кафе пауза

Запознајте ја Маја, хаска родена без шепи, која сега е најсреќното кученце во инвалидска количка

Понекогаш Маја може да изгледа како секое нормално куче од расата сибирски хаски, но, таа е нешто посебно.

Дознајте кои професии се најголемите уништувачи на бракот

Можеби денес навистина е зголемен бројот на разводи за разлика од минатото, но тоа не значи дека треба да се изгуби вербата во вечна љубов.

Изборот на факултетот може да открие многу за вашиот љубовен стил

Сте размислиле ли некогаш зошто сте го одбрале токму тој факултет?

5 ситуации во кои мора да се ставите себеси на прво место

Иако убаво е да се грижиме за другите, понекогаш треба да се ставаме себеси на прво место.

Најкреативните клупи и места за седење ширум светот

Доказ дека креативноста може да ги трансформира досадните улици во пријатни места за седење.

Нејзиниот свршеник ја откажал свадбата, а таа направила извонредна самостојна фотосесија во Дизниленд

фотосесијата на оваа жена стана вистинска Интернет сензација и инспирација за сите девојки ширум светот.

Не судете пребрзо: 7 работи кои треба да престанете да си ги кажувате за другите луѓе

Понекогаш позади најголемата насмевка може да се крие најголемата тага.

10 момци во кои сигурно сте биле потајно вљубени во средно училиште

Сите сме имале скриени симпатии во средно, така што сигурно ќе ја пронајдете вашата меѓу следниве 10.

80-годишна бездомничка внесува разнобојност во животот на локалните жители

Запознајте ја Роузи, жена со екстравагантен стил и неодолив став.

8 причини зошто 30-тите години се подобри од 20-тите

Животот не завршува кога ќе наполните 30 години!

Храбри жени искрено откриваат зошто одлучиле да ја прекинат нивната „отровна“ љубовна врска

Кога срцето повеќе не е сигурно, душата почнува да пати. И тогаш најдобро е да се каже збогум.
12