Најкреативните клупи и места за седење ширум светот

Најкреативните клупи и места за седење ширум светот

Многу работи го дефинираат изгледот на еден град: Згради, мостови, паркови, скулптури… па дури и клупи! Да, тоа е вистина. Оваа едноставна форма на „јавен мебел“ може да додаде прекрасен изглед на некое место. Погледнете ги овие необични дизајни на клупи кои докажуваат дека креативноста може да ги трансформира дури и најздодевните улици во пријатна јавна дневна соба. Без разлика дали таму ќе го јадете вашиот оброк или ќе го имате вашиот прв состанок, овие неверојатни клупи со сигурност ќе ви го разубават денот.

Интересна клупа во Луксембург

Интересна клупа во Луксембург


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар