Зошто секој хороскоп е „само пријател“ со својата симпатија?

Зошто секој хороскоп е „само пријател“ со својата симпатија?

Понекогаш се случува да се заљубите во вашиот пријател или во вашата пријателка, но немате храброст да го признаете тоа затоа што се плашите дека пријателството ќе заврши. Астрологијата ви открива зошто сте само пријатели со вашата симпатија иако чувствувате нешто повеќе кон неа.

Зошто секој хороскоп е „само пријател“ со својата симпатија?

Овен

Се плашите да бидете со некој што многу ви се допаѓа. Се плашите да не ви го скрши срцето.

Бик

Вие се плашите да го нарушите пријателството. Се плашите дека ќе раскинете и веќе ништо нема да биде исто помеѓу вас.

Близнаци

Се плашите дека можеби симпатијата не го чувствува истото. Се плашите дека погрешно ги прочитавте сите сигнали.

Рак

Мислите дека подобро ќе функционирате како пријатели. Се плашите дека бакнувањето ќе биде погрешно.

Лав

Вие сте исплашени затоа што мислите дека вашите чувства се посилни од нејзините. Мислите дека ќе прифати да излегува со вас едноставно затоа што не сака да ги повреди вашите чувства.

Девица

Се плашите да ризикувате да ја поканите симпатијата на состанок. Се плашите дека состанокот нема да се одвива како што се одвива во вашата глава.

Вага

Се плашите дека ве гледа како сестра и не е заинтересиран за ништо повеќе.

Скорпија

Се плашите дека веќе премногу се приврзувате за симпатијата. Се плашите дека нема да можете да поднесете ако ја изгубите.

Стрелец

Се плашите дека симпатијата излегува со некој друг и мислите дека не можете да се споредувате со него.

Јарец

Вие сте исплашени дека ќе ја повредите и ќе ѝ го скршите срцето.

Водолија

Се плашите дека го мешате пријателството со страста. Мислите дека да бидете заедно е лоша идеја.

Риби

Се плашите дека ќе ве одбие затоа што ве познава премногу добро. Ги знае сите ваши лоши навики и недостатоци.

Прочитајте какви личности ги привлекуваат хороскопските знаци.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар