Работи од домот кои треба навреме да ги фрлите

Во ова видео ќе ви бидат претставени работите за кои не сте знаеле дека имаат рок на траење.

За да ја занемариш големата слика…

За да ја занемариш големата слика, трикот е да гледаш одблизу на сè. – Чак Палануик
Датум: 18 ное 2013
, Автор:

7 љубовни врски кои секој сака да ги доживее

Ова се 7 романси кои најчесто ги среќаваме во филмовите и книгите и повеќе или помалку посакуваме да ги доживееме.
Датум: 18 ное 2013
, Автор:

Машката и женската колекција на „Springfield“ за есен 2013

Познатиот моден бренд за млади луѓе „Springfield“ изработи одлична колекција наменета за есенскиот период од годината.

Како може да се добие бесплатен билет за метро во Русија?

Русите смислиле одлична кампања за промоција на големиот спортски настан и стекнување на здрави животни навики.

Егзотичен ресорт во Занзибар кој ви овозможува да спиете со рипките

Лоциран на островот Пемба во Занзибар, овој ресорт е излез од реалноста, од едноставна причина што престојувањето е на неколку стотици метри оддалечено од крајбрежјето, во хотелска соба која лебди во океанот.

Како до подобра меморија?

Ако прашате некого како да ја подобрите меморијата, најверојатно ќе добиете одговор – со повторување. Но, ако сакате да запомните нешто брзо и целосно, тоа не e единствениот начин.

Фотографии од соништата – моќна фотообработка во надреалистичен стил

Карас Јонат е фотограф и дигитален уметник од Романија со огромно портфолио, исполнето со убави, магични, со еден збор – нестварни фотографии.

Лулашка на крајот од светот – авантура само за најхрабрите

Што мислите, дали вие би имале храброст да се лулате над оваа огромна бездна?

Интересно пријателство меѓу мрмот и мало момче

Пријателство со луѓе воопшто не е карактеристично за мрмотите. Но, приказната на малиот Матео Валх е спротивна на тоа.