Машката и женската колекција на „Springfield“ за есен 2013

Познатиот моден бренд за млади луѓе „Springfield“ изработи одлична колекција наменета за есенскиот период од годината, која ќе ги задоволи вкусовите на многумина. Колекцијата ја карактеризираат удобност, модерен дизајн и елегантност.

Машката и женската колекција на „Springfield“ за есен 2013

Женската колекција ја карактеризираат бунтовничкиот жар и темните есенски бои. Декорациите на парчињата се темелат на модернизирани геометриски принтови.

Машката колекција ја карактеризира едноставниот стил и сината боја. Во колекцијата можат да се најдат одлични кошули, палта, џемпери, чевли, фармерки и панталони.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар