05 јуни 2014 | Кафе пауза

Тест: Што сака вашето срце?

Какво срце имате? Кликнете на она рачно нацртано срце кое најмногу ви се допаѓа и дознајте кои си вашите вистински желби и копнежи.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

12 работи кои мажите ги прават поинаку од жените

Битката помеѓу мажите и жените – пак, и тоа овој пат на сметка на вторите.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Одличен трик за отстранување на дамките од дезодоранс на облеката

Сигурно ви се случило да се облечете за некаде и додека се гледате на огледало пред излегување да забележите дека имате бели дамки од дезодоранс под мишките.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Сок од сладок компир за одлична кожа и посилен имунолошки систем

Можеби слаткиот компир не е нешто по што би посегнале за да го ставите во соковник, но за разлика од обичните компири, тој е и многу вкусен и многу корисен.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Сенките во овие фотографии кажуваат нешто сосема друго

Некои луѓе со фотоапарат едноставно се нашле во вистинското време, на вистинското место и направиле на сенката работите да изгледаат сосема поинаку од тоа какви се во рамките на истата фотографија.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Фотографии кои ја покажуваат магичната страна на шумите во Баварија

Овој предел е толку неверојатен што изгледа како да е директно изваден од страниците на некоја бајка.

23 супер правила за вистинско пријателство

Секогаш почитувајте ги овие правила за вистинските другарки.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Како да патувате за малку пари? – Евтин престој

Суштината на патувањето не е во купувањето комфор, туку во доживувањето на новата средина која ја посетувате.

ОТО Мебел со донаторска акција за опремување на интернатот во с. Љубанци

Македонската компанија за изработка на мебел OTO Мебел маркет започнува со донаторска акција наменета за опремување на просторија во Интернатот Гоце Делчев во с. Љубанци.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Недела на распродажба во модното ателје на ГО: Affordable Fashion Week

Од понеделник (09.06) до 16.06 во модното ателје на дизајнерката Олгица Ѓоргиева ќе се одржи недела на распродажба на парчиња од претходните колекции на ГО.
Датум: 05 јун 2014
, Автор: