Сенките во овие фотографии кажуваат нешто сосема друго

Сенките во овие фотографии кажуваат нешто сосема друго

Фотографирањето е умешност во која многу е важен односот помеѓу светлината и перспективата. Благодарение на тоа може да се направат смешни, мистериозни и моќни фотографии, како овие подолу.

1-senkite-vo-ovie-fotografii-kazhuvaat-neshto-sosema-drugo-kafepauza.mk-kafepauza.mk

Некои луѓе со фотоапарат едноставно се нашле во вистинското време, на вистинското место и направиле на сенката работите да изгледаат сосема поинаку од тоа какви се во рамките на истата фотографија. Така, овие 25 фотографии раскажуваат по 2 приказни – една вистинска и една забавна и штосна која нема врска со реалноста.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар