30 септември 2020 | Кафе пауза

10 трикови за преживување што функционираат многу добро

Невозможно е да се предвиди иднината и да бидете подготвени за сè, но потрудете се да ги запомните овие десетина трикови што можат да ви помогнат вам или на вашите пријатели.

Запознајте го Еуросаурус, кучето со најзаразната насмевка досега

Еуросаурус стана популарен поради неговата уникатна насмевка, со која потсетува на човек. Колку е популарен покажува и неговиот профил на Инстаграм, кој има над 260.000 следбеници.

Веројатно не сте слушнале за неа, но оваа состојка е сè повеќе барана кога станува збор за негата на лицето

Оваа состојка е нешто за коешто можеби никогаш не сте слушнале, но дава импресивни резултати кога станува збор за избелување на кожата.

Цветен балкон и во есен: Прекрасен цвет на кој студот и маглата не му можат ништо

Ова цвеќе доаѓа до израз кога другите растенија се подготвуваат за зимски одмор и поради тоа е најдобриот можен украс на балконот во текот на зимата.

5 опасни чуда на природата што секој треба да ги посети

Везув е веројатно најпознатиот вулкан во светот, „одговорен“ за уништувањето на Помпеја во 1 век од нашата ера.

Во новата сезона со нови здрави навики: Cок од целер

Ако размислувате за детоксикација или воведување неколку нови навики во вашата дневна рутина, сокот од целер е она за што сите зборуваат во последниве години.

Зошто секој хороскоп е „само пријател“ со својата симпатија?

Понекогаш се случува да се заљубите во вашиот пријател или во вашата пријателка, но немате храброст да го признаете тоа затоа што се плашите дека пријателството ќе заврши.

Слатки, но и морничави фотографии инспирирани од Ноќта на вештерките

Малото девојче кое го гледате на фотографиите не се плашело воопшто и навистина уживало во оваа фотосесија.

Предизвик: Пронајдете ги 7-те сувенири од познати градови

Патувањето е исклучено од плановите на многумина од нас годинава, но ако сакате да ги тестирате своите културни вештини и да се почуствувате како да сте патувале, тогаш оваа загатка е за вас.

Најинтересните филмови и серии кои не смеете да ги пропуштите во октомври!

Со доаѓањето на есента и нешто постуден период, најмногу ќе ги поминуваме деновите во нашиот дом пред ТВ-екранот, со омилените закуски во рака.