Запознајте го Еуросаурус, кучето со најзаразната насмевка досега

Џек Расел териер од Тајланд стана вистинска ѕвезда поради неговата насмевка која изгледа како човечка. Сопствениците го нарекоа Еуросаурус и многу брзо стана сензација на Интернет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by euro&family (@eurosaurus) on

Колку е популарен покажува и неговиот профил на Инстаграм, кој има над 260.000 следбеници. Еуросаурус стана популарен поради неговата уникатна насмевка, со која потсетува на човек. Неговата сопственичка вели дека нејзиното милениче е полно со енергија и е многу забавно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by euro&family (@eurosaurus) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by euro&family (@eurosaurus) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by euro&family (@eurosaurus) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by euro&family (@eurosaurus) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by euro&family (@eurosaurus) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by euro&family (@eurosaurus) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by euro&family (@eurosaurus) on

Погледнете ја смешната реакција на оваа мачка која за прв пат пробува сладолед.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар