Погледнете ја смешната реакција на оваа мачка која за прв пат пробува сладолед

Погледнете ја смешната реакција на оваа мачка која за прв пат пробува сладолед

Сопственикот на една мачка го снимила ова видео кое станало многу популарно на социјалните мрежи. На видеото се гледа како сопственикот и дава сладолед на својата мачка. Мачките се многу љубопитни, па оваа мачка веднаш пробала.

Во еден момент можете да видите дека мачката почнува да се тресе и да паѓа во несвест. Видео собра многу прегледи за краток временски период, а реакциите на луѓето беа поделени.

Некои тврдат дека на мачките не треба да им се дава сладолед затоа што може да го „замрзне“ мозокот, додека за некои ова видео беше многу смешно и симпатично. Некои дури напишале дека мачката е вистинска кралица на драмата.

Можеби ќе сакате да ги погледнете овие фотографии од 10 миленичиња кои се толку влакнести, па може да ве скокотнат преку екранот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар