10 миленичиња кои се толку влакнести, па може да ве скокотнат преку екранот

10 миленичиња кои се толку влакнести, па може да ве скокотнат преку екранот

Влакната од домашното милениче кои се задржуваат на вашата облека може да ве вознемират, но вистината е дека ги обожавате вашите меки миленичиња, без оглед на сè! Некои од вас се толку среќни и имаат миленичиња кои би можеле да рекламираат шампони и балсами за коса подобро од кој било модел. Руси, црвени, кафеави, свиленкасти, виткани а понекогаш и со суканици, какви и да се, нивните влакна се прекрасни и многу долги!

Во продолжение погледнете ги овие 10 меки животни кои имаат долго чудесно крзно.

1. Што може да биде подобро од свеж летен ветер кој дува низ вашето крзно?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @thezenkitty on

2. Ова куче изгледа како Рапанзел со нејзините убави плетенки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Златарики (@valeriyatrubitcina) on

3. Дали можете да го пронајдете лицето на зајачето во овој бел облак?

16 миленичиња кои се толку влакнести, па дури можете да ги почувствувате и преку екранот

4. Не знаеме зошто, но ова огромно волнено „пом-пом“ колаче има глава на мачка!

10 миленичиња кои се толку влакнести, па дури можете да ги почувствувате и преку екранот

5. Мачорот Атчум има хипертрихоза која предизвикува неговото крзно претерано да расте (а тоа прави да изгледа супер слатко)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Atchoumthecat (@atchoumthecat) on

6. Ова весело заморче може да биде ѕвезда во многу реклами!

10 миленичиња кои се толку влакнести, па дури можете да ги почувствувате и преку екранот

7. Некои кучиња се среќни зашто имаат долга кадрава „коса“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angela Elizabeth Nott (@angelaenott) on

8. Тоа не е памучна бонбона – Тоа е зајак и ние му се восхитуваме

10 миленичиња кои се толку влакнести, па дури можете да ги почувствувате и преку екранот

9. „Еј луѓе, дали мојата коса изгледа добро?“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Linda Bendová (@hank.brown.poodle) on

10. Понекогаш е потребно прилично долго време за персиската мачка да се појави низ мекото крзно

10 миленичиња кои се толку влакнести, па дури можете да ги почувствувате и преку екранот
Можеби сакате да ги погледнете и фотографиите од 25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар