Предизвик: Пронајдете ги 7-те сувенири од познати градови

Патувањето е исклучено од плановите на многумина од нас годинава, но ако сакате да ги тестирате своите културни вештини и да се почуствувате како да сте патувале, тогаш оваа загатка е за вас.

Ве предизвикуваме да ги пронајдете 7-те сувенири од познати градови што се кријат во оваа слика. Пробајте, а ако не успеете подолу можете да го погледнете решението.

Предизвик: Пронајдете ги 7-те сувенири од познати градови

 • РЕШЕНИЕ:

  Предизвик: Пронајдете ги 7-те сувенири од познати градови

  1. Ајфеловата кула – Парис, Франција
  2. Фонтаната Манекен Пис – Брисел, Белгија
  3. Матрјошка кукли – Москва, Русија
  4. Бади Беар – Берлин, Германија
  5. Лучадорес маска – Мексико Сити, Мексико
  6. Керамичка сардина – Лисабон, Португалија
  7. Трол – Осло, Норвешка

  Предизвик: Пронајдете ги 7-те сувенири од познати градови

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар