08 јануари 2016 | Кафе пауза

Постојано доцните? Со овие промени тоа ќе стане минато!

Една од најчестите навики на луѓето која тешко се менува е константното доцнење.

18 книги кои треба да ги прочитате пред да излезат филмовите кои се базирани врз нив

Кога станува збор за книгите кои ќе добијат своја екранизација, 2016 без сомнение ќе биде возбудлива година.
Датум: 08 јан 2016

6 знаци дека му се допаѓате, но е премногу срамежлив за да ви каже

Погледнете ги 6-те главни знаци дека му се допаѓате, но дека нема доволно храброст да ви го каже тоа.

Иконите од поп културата илустрирани на корици од книги за деца

Уметникот Џои Спиото ги трансформира славните карактери од поп културата во привлечни и атрактивни корици од книги за деца.
Датум: 08 јан 2016

5 производи за поубаво и понежно бричење

Наместо да ги фрлате парите на скапи креми за депилирање, употребете ги овие производи кои сигурно веќе ги имате во домот.

9 причини зошто е добро да имате куче

Научниците ширум светот ни ги откриваат 9-те причини зошто е добро да бидете сопственик на куче.

Јануари ќе им донесе богатство на овие 3 хороскопски знаци: Парите ќе доаѓаат од сите страни!

Кончено дојде тој месец, поточно таа година кога можеме да очекуваме материјално подобрување.

Заљубени во погрешниот: 3 предупредувачки знаци кои не смеете да ги игнорирате

Можеби е крајно време да размислите дали навистина треба да бидете со оваа личност.

Зошто жените „паѓаат“ на оженети мажи?

Покрај физичкиот изглед, мажот треба да задоволува и некои други фактори за жената да го смета за привлечен.

Ѕвездите се отвораат: „Прашајте ме што било“

Првата македонска ѕвезда што го крши мразот е Раде Врчаковски-Врчак.
Датум: 08 јан 2016
, Автор: