Иконите од поп културата илустрирани на корици од книги за деца

Иконите од поп културата илустрирани на корици од книги за деца

Уметникот Џои Спиото ги трансформира славните ликови од поп културата во привлечни и атрактивни корици од книги за деца. Без разлика дали се работи за хорор филм, или пак, музички хит, уметникот успева да ја долови суштината од секоја тема и да ја претвори во интересна илустрација пригодна за детски книги.

(30)-ikonite-od-pop-kulturata-pretvoreni-vo-korici-od-knigi-za-deca-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар