20 март 2015 | Кафе пауза

14 зла кои шеќерот му ги прави на вашето тело

Белиот рафиниран шеќер е сосема непотребен во вашата исхрана, но и покрај тоа го внесувате во телото затоа што е дел од некои многу вкусни слатки и други видови храна.

Еве што сè може да ви се случи ако не го чувате телефонот во спалната соба

Вештачката сина светлина од електричните уреди во нашиот мозок ги активира невроните кои нè спречуваат да се чувствуваме поспани.

Избегнете ги овие грешки при нанесување на коректорот

Голем број жени кои имаат проблеми со подочници, акни или пак брчки, како ефективно решение користат коректор. Ако не сте задоволни со ефектот, можно е да правите некоја грешка при неговото нанесување.
Датум: 20 мар 2015
, Автор:

7 работи кои треба да ги знаат девојките кои сакаат момче со брада

Некои мажи носат брада затоа што се грижат за својот изглед и така сакаат да изгледаат, а не затоа што заборавиле да се избричат.

Опасности кои им се закануваат на домашните миленици во вашиот дом

Храната и лековите кои се за вас безопасни, за вашето куче или мачка можат да бидат многу опасни...

Девојка користи боја за да ги претвори човечките во тела на животни

Ова е тарантула, но не вистинска, туку уметничко дело на младата уметница Ема Феј.

Филм: Ќе бидеме светски прваци (Bićemo prvaci sveta)

Филм за млади луѓе кои се борат да си ги остварат соништата...

Алтернативни употреби на четката за заби

Дали сте знаеле дека четката за заби има голем број алтернативни употреби кои можат да ви го олеснат секојдневието?

5 фази низ кои поминуваат сите жени откако нивниот бивш дечко ќе си фати нова девојка

Без разлика како сте дознале, вашиот свет на неколку секунди се смрзнува откако ќе откриете дека вашето поранешно момче има нова девојка во неговиот живот.

Фотографии кои покажуваат колку е убаво да се има браќа и сестри

Овие фотографии покажуваат колкава е љубовта меѓу браќата и сестрите и нè потсетуваат колку сме среќни што ги имаме.
Датум: 20 мар 2015
, Автор:
12