Девојка користи боја за да ги претвори човечките во тела на животни

Девојка користи боја за да ги претвори човечките во тела на животни

Ова е тарантула, но не вистинска, туку уметничко дело на младата уметница Ема Феј.

1-Devojka-koristi-boja-za-chvechkite-dela-da-gi-transformira-vo-tela-na-zhivotni-www.kafepauza.mk_

Таа користи боја за човечкото тело да го претвори во тело на животно. Вели дека нејзината уметност е инспирирана од еволуцијата, потеклото и начинот на размислување кои се изразени преку нејзините дела. Нив можете да ги видите на следните неколку слики, а најдолу ќе најдете и видео кое го објаснува процесот на цртање и трансформација на човекот во уметничко дело какво што Ема го замислува.

Девојка користи боја за да ги претвори човечките во тела на животни Девојка користи боја за да ги претвори човечките во тела на животни Девојка користи боја за да ги претвори човечките во тела на животни Девојка користи боја за да ги претвори човечките во тела на животни Девојка користи боја за да ги претвори човечките во тела на животни Девојка користи боја за да ги претвори човечките во тела на животни

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар