7 работи кои треба да ги знаат девојките кои сакаат момче со брада

7 работи кои треба да ги знаат девојките кои сакаат момче со брада

Некои мажи носат брада затоа што се грижат за својот изглед и така сакаат да изгледаат, а не затоа што заборавиле да се избричат. Ако имате момче кое сака да носи брада, треба да ги запомните овие 7 работи.

7 работи кои треба да ги знаат девојките кои имаат момче со брада

1. Не терајте го да ја избричи брадата

Во таа брада е вложено време за да се порасне, од неколку недели до неколку месеци, а во меѓувреме е вложен и многу труд за да се одржува. Некои купуваат и средства за нејзино одржување. Не го терајте да се избричи само затоа што вие така сакате, затоа што и тој има своја претстава за тоа како може да изгледа поубаво.

2. Ќе боцка кога ќе се бакнувате

На некои девојки тоа им се допаѓа, на други не. Но мора да го прифатите тоа имајќи ја предвид првата точка.

3. Не носат сите брада затоа што така е модерно

Постојат хипстери, ламберсексуалци или како сакате наречете ги оние кои носат брада затоа што и некој друг решил да носи, но не се сите како нив. Сите мажи не ја следат модата. Тоа што нечиј стил во моментот се поклопува со владејачката мода е само случајност, а не обид да се припаѓа на мнозинството.

4. Брадата не значи дека имаат влакна по цело тело

Ако некој има брада затоа што не се грижи за својот изглед, тоа може да значи дека тој не се грижи за влакната на своето тело. Но, ако добро ја одржува брадата, тогаш тоа не значи дека целото тело му е покриено со влакна за кои не планира да се погрижи.

5. Внимавајте како се однесувате со неговата брада

Можете да ја галите, но не смеете да ја кубете. Не помислувајте ниту да си играте со неа така што ќе врзувате плетенки кога е подолга или нешто слично.

6. Ќе им се заглавува храна во брадата

Изгледа гадно, но ќе се случува понекогаш. Тоа сепак им се случува само на оние со долга брада.

7. И брадата се митари

Ако живеете со маж кој носи брада, очекувајте да гледате остатоци од неа насекаде.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар