13 септември 2015 | Кафе пауза

Чоколадни овесни колачиња

Совршени за сервирање покрај кафе или чај

Најдобрите есенски мејкап трендови за 2015 година

Мат црвени усни, руменило, зачадени очи, силни бои... Тоа се само дел од трендовите кои оваа есен ќе го обележат светот на шминката.

Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

Погледнете ги следниве 17 најлоши нешта кои можат да ви се случат во негова близина...

Неколку докази дека јадете премногу белковини

Доколку ги внесувате во преголемо количество во вашето тело, тогаш големи се шансите дека ќе ви се појават следниве симптоми...

Зошто е лошо да се биде првородено дете?

Постои една нова студија која би можела да објасни зошто вашата помала сестра или брат имаат и помала телесна тежина.

Што вели формата на врвот на вашиот омилен кармин за вас?

Верувале или не, начинот на кој изгледа вашиот кармин може да каже многу за вашиот карактер.

5 видови прашања кои гарантирано ќе ја „избришат“ напријатноста на првиот состанок

Добрата смеа е најчесто најдобриот начин да ја прекинете неудобната напнатост на првиот состанок.