01 октомври 2013 | Кафе пауза

Торта со многу чоколадо и свежи малини

Чоколаден десерт кој ќе ве натера да си ги лижете прстите...

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Еден поинаков приказ на значењето на хороскопските знаци...

МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14

Погледнете дел од каталогот на Манго за есен-зима, 2013/14, со моделот Ана Селезвена. Уживајте.
Датум: 01 окт 2013
, Автор:

Музички стихови: Ние – Заз (On Ira – Zaz)

Прочитајте ја, видете ја и слушнете ја разиграната и харизматична Французинка како ви ја сервира убавата страна на животот.

Како да освоите девојка со математичка загатка?

Трикот е многу интересен, а со сигурност ќе ѝ се допаднете...

Топли мисли за животот и љубовта од принцезата Дијана

„Прегратките можат да направат многу добро, особено за децата.“

Шармантно станче на поткровје во Париз

Неискористеното поткровје на една зграда во Париз, Франција претставувало одлично место за креативно изразување на архитектката Силви Каен.

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Во оваа колекција фотографии се собрани голем број од најинтересните дела нацртани во последнава година.

7 здрави навики на успешните жени

Модерната жена не чувствува притисок да одбира меѓу семејство и кариера, туку ги има и двете. Еве како модерната успешна и еманципирана жена успева во тоа.
Датум: 01 окт 2013
, Автор: