Шармантно станче на поткровје во Париз

Неискористеното поткровје на една зграда во Париз, Франција претставувало одлично место за креативно изразување на архитектката Силви Каен. Во овој мал простор од скоро 16 метри квадратни, таа успеала да создаде одлично станче, наменето за студентски живот.Шармантно станче на поткровје во ПаризМодерното студио е полно со уникатен и специјално дизајниран мебел, за да го собере во малиот простор, има одлично купатило, кујна, работно катче и спална. Големите прозори обезбедуваат големи количества сончева светлина, па станот е постојано убаво осветлен.Шармантно станче на поткровје во Париз Шармантно станче на поткровје во Париз Шармантно станче на поткровје во Париз Шармантно станче на поткровје во Париз Шармантно станче на поткровје во Париз Шармантно станче на поткровје во Париз Шармантно станче на поткровје во Париз Шармантно станче на поткровје во Париз Шармантно станче на поткровје во Париз Шармантно станче на поткровје во Париз


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар