Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

По илустрациите на Алиса во земјата на чудата во 1946 и на есеите на Монтејн во 1947, Салвадор Дали, во 1967 ги илустрира дванаесетте знаци на зодијакот, во уште посовршен, надреалситичен стил. Уживајте.

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Овен

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Бик

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Близнаци

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Рак

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Лав

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Девица

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Вага

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Скорпија

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Стрелец

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Јарец

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Водолија

Хороскопските знаци илустрирани од Салвадор Дали

Риби

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар