МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14

МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14

Автор: Ема Јакимовска

Јакните, фармерките и кошулите изработени од џинс се дел од каталогот на Манго и оваа есен. Панталоните во машки крој, џемперите, сакоата и кратките здолништа, внесуваат доза на едноставност и елегантност, кои овие парчиња облека ги прават севременски.

Главниот акцент оваа година е на црната, белата, сината и црвената боја, а неизбежно присутен е и карираниот дезен.

Во колекцијата на Манго ќе наидете на модерни, секојдневни и практични парчиња облека, кои секако заслужуваат да бидат дел од вашиот изглед.

Во продолжение погледнете дел од каталогот на Манго за есен-зима, 2013/14, со моделот Ана Селезвена. Уживајте.МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14 МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар