2013 | Кафе пауза

Едночасовен музички сет со најдобрите хитови од 2013-та

Уживајте во едночасовниот микс од DJ Lichen со најдобрите песни од 2013 година.
Датум: 06 фев 2014
, Автор:

Филмови кои најмногу ја разочараа публиката во 2013 година

На листата има филмови кои направија огромна заработка, кои полнеа кино сали и во кои глумат одлични актери.

Billboard Hot 100: кои синглови во 2013 најдолго беа #1?

Имаше вкупно 11 синглови кои го освоија првото место во 2013 година. Еве кои се тие.

Најскапо продадените имоти за 2013 година

Годинава не се сруши рекордот за најскапо продаден имот, меѓутоа беа продадени неколку големи и скапи имоти, кои вредат многу.

Погледнете ги фотографиите на Ројтерс кои ја обележаа 2013

Новинската агенција Ројтерс склопила дел од своите најдобри фотографии за оваа година, во видео кое вреди да се погледне.

Моментите на црвениот тепих кои ја обележаа 2013 година

Како што се приближува крајот на 2013 година, погледнете кои фотографии на црвениот тепих привлекоа најголемо внимание.

Кои се најчестите погрешно пеени музички стихови во 2013?

Веб-сајтот Pleated Jeans, направил видео компилација од најчесто грешените стихови во 2013 година. Меѓу нив се популарните песни The Monster, Get Lucky, Blurred s, Wake Me Up, Wrecking Ball, Royals...

Најпопуларните песни од 2013 помешани во една

Оваа година видеото е сочинето од делови од песните на Мајли Сајрус, Лорди, Макелмор, Тејлор Свифт, Дафт Панк, Имеџин Дрегонс, Ријана и други. Уживајте!

50 најгуглани жени за 2013 година

И оваа година Гугл ја презентираше листата со статистиките за тоа која жена колку била пребарувана во текот на годината.

Модерни и стилски обувки за есен 2013

Сите модели се кожни и ќе ви оформат слика што ќе биде во тренд оваа есен.

МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14

Погледнете дел од каталогот на Манго за есен-зима, 2013/14, со моделот Ана Селезвена. Уживајте.
Датум: 01 окт 2013
, Автор:

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Во оваа колекција фотографии се собрани голем број од најинтересните дела нацртани во последнава година.
12