Погледнете ги фотографиите на Ројтерс кои ја обележаа 2013

Погледнете ги фотографиите на Ројтерс кои ја обележаа 2013

Новинската агенција Ројтерс склопила дел од своите најдобри фотографии за оваа година, во видео кое вреди да се погледне. Од големите светски случки, политичките превирања, спортските случувања и нередите, па сè до ситуациите уловени низ уличните ќошиња, Ројтерс го објави своето видео со најдоброто нешто фатено на фотоапаратите во 2013, од бројните фотографи ширум светот кои работат за оваа агенција. Еве што ја обележа 2013 во светот, низ фотографии.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар