Најскапо продадените имоти за 2013 година

Најскапо продадените имоти за 2013 година

Годинава не се сруши рекордот за најскапо продаден имот, меѓутоа беа продадени неколку големи и скапи имоти, кои вредат многу. Листата е направена според податоци од Форбс, а остануваат уште неколку дена за да се сруши годинешниот рекорд од 75 милиони американски долари.

Куќата на Хауард Маркс, Малибу

Имотот на Хауард Маркс беше продаден во јануари, 2013 година, а ја купи анонимен руски милијардер за огромни 75 милиони американски долари.

Најскапо продадените имоти за 2013 година

Имот во Источен Хемптон, Њујорк

Милијардерот и основач на „SAC Capital Advisors“, Стив Коен во 2013 година го купи вториот најскап имот. Тој за овој имот издвои 62,5 милиони американски долари.

Најскапо продадените имоти за 2013 година

„Casa Casuarina“ – Мајами Бич, Флорида

Поранешниот имот на Џани Версаче, некогаш беше ставен на продажба за 125 милиони американски долари, а во средината на септември на аукција се продаде за 41,5 милиони американски долари.

Најскапо продадените имоти за 2013 година Најскапо продадените имоти за 2013 година

„Castello Del Sol“, Мајами Бич, Флорида

Имотот изграден во медитерански стил, се продаде во месец јуни за 30 милиони американски долари.

Најскапо продадените имоти за 2013 година Најскапо продадените имоти за 2013 година


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар