Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Секој ден некаде во светот никнува некое ново парче улична уметност. Во оваа колекција фотографии се собрани голем број од најинтересните дела нацртани во последнава година. Секој графит е фантастичен, а дел од нив се премногу реалистични. Погледнете ги и уживајте.

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Лоѓ, Полска

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Франкфурт, Германија

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Париз, Франција

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Хјустон, САД

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Колумбија

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Сан Франциско, САД

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Лондон, Англија

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Италија

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Лимерик, Ирска

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Глазгов, Шкотска

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Париз, Франција

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Фор де Франс, Мартиник

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Велика Британија

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Италија

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Норвешка

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Гдиња, Полска

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Лидс, Англија

Воодушевувачки улични уметнички дела од 2013 година

Чикаго, САД

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар